Domů Vybrané Víkend finalistů Logické olympiády a IQ olympiády

Víkend finalistů Logické olympiády a IQ olympiády

Od Lucie Měchurová
Foto: Darina Peterková

O víkendu 19.–21. ledna 2024 se uskutečnil historicky první společný víkend finalistů naší Logické olympiády a IQ olympiády pořádané Mensou Slovensko. Vzhledem k tomu, že slovenská soutěž je určena dětem ze druhého stupně ZŠ, tak byla tato akce určena našim finalistům kategorie „B“. Pozvali jsme vždy deset nejlepších, nakonec se do Prostějova sjelo z každé země 7 zástupců.

Hostil nás prostor Technologického klubu, kde jsme si užili opravdu skvělý víkend. Účastníkům jsme nabídli bohatý program složený z workshopů na téma tvorby logických úloh (mimochodem některé úlohy, které účastníci vytvořili se mohou objevit v některém z dalších ročníků soutěže, protože byly velmi zdařilé), 3D tisk nebo šach – Kráľovská hra. V sobotu jsme spojili hezkou procházku Prostějovem se šifrovačkou, kterou si tříčlenné smíšené týmy moc užily. Kromě toho jsme hráli spoustu karetních a deskových her, ale především měli všichni účastníci možnost trávit čas společně, diskutovat nad společnými tématy a prostě si jen tak užívat.

Z jejich reakcí na konci víkendu, který utekl nepříjemně rychle, bylo vidět, že se akce opravdu vydařila a že by se nějaké podobné v budoucnu rádi opět zúčastnili.

Moc děkuji celému týmu Logické olympiády i dalším dobrovolníkům, kteří se na víkendu podíleli, zvláště potom Darině a Milanovi z Mensy Slovenko, že s námi do toho šli. Myslím, že jsme tímto prvním ročníkem zahájili moc pěknou společnou akci a už teď se těším na druhý ročník v lednu 2025.

Zanechat komentář

1 × 6 =

Mohlo by se vám líbit