Domů Tvorba mensanů Eliška Anna Kubičková: Zakladatelka a koordinátorka SIGu Literární tvorba

Eliška Anna Kubičková: Zakladatelka a koordinátorka SIGu Literární tvorba

Od Eliška Anna Kubičková

*1966, Praha
celé jméno: Eliška Anna Anežka Hildegardis Kubičková

Pochází z intelektuální umělecké rodiny, kde získala vztah k umělecké tvorbě již v dětství. Nejstarší bratr dědečka Josef Kubička byl spisovatel knih pro mládež. Literární fantazii projevovala už v předškolním věku, kdy si vymýšlela příběhy, které doma vyprávěla podle vzoru babičky, která jí četla pohádky. Ve 2. třídě napsala vlastní pohádku, kterou doprovodila ilustracemi a sešila do sešitku.

V 8. třídě získala první cenu v literární soutěži za povídku s motivy sci-fi. Ve středoškolských letech začala psát poezii; napsala čtyři básnické sbírky, které vydala v elektronické formě jako souborné dílo v nakladatelství Bezvydavatele. Další, novější sbírky, jsou inspirované zájmem o astronomii. Některé básně vycházely v časopise Mensa v cyklu Astronomické básničky. Populární byla esej Pan Ticho a slečna nálada, která vyšla také v internetovém časopise Téma.

V letech 2011 až 2013 studovala na Literární akademii (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého) v kurzech tvůrčího psaní se zaměřením na krátké texty a drama. Od té doby se začala více věnovat psaní prózy. Získala některá ocenění, například 3. místo v soutěži Literární Varnsdorf 2016 za povídku Svítání, čestné uznání za soubor básní v soutěži Mělnický Pegas 2018, čestné uznání v kategorii poezie v soutěži Tachovská reneta 2020 na téma Nejlepší lék. Úspěšně se zúčastnila výzvy NaNoWriMo 2018, z níž vzešel základ detektivního thrilleru, který je připravený k vydání.

Kromě účasti ve sbornících vydala v nakladatelství Nová Forma sbírku povídek Osudová, cyklus básní a krátkých textů a novelu Muškám neutečeš.

V roce 2014 založila s kolegy z Mensy Česko skupinu pro tvůrčí psaní SIG Literární tvorba, která se věnuje aktivitám zaměřeným na propagaci a rozvoj tvůrčího psaní a podpoře začínajících i zkušených autorů. Skupina pořádá literární soutěž, jíž se od roku 2015 zúčastnilo několik stovek autorů.

Kontakt: elize@volny.cz, 731 869 836, web: elize.eu, youtubový kanál: eliska212

Zanechat komentář

+ 31 = 32

Mohlo by se vám líbit