Domů Z akcí a projektů Zimní víkendová Kukačka 2024 na Javorné na Šumavě

Zimní víkendová Kukačka 2024 na Javorné na Šumavě

Od Jana Soukupová

Víkendový pobyt na skautské základně byl zájemci z řad mensovních rodin obsazený během 2 dnů, ale nakonec se udělalo místo i pro náhradníky. Zúčastnilo se rekordních 45 osob, což je maximální ubytovací kapacita v zimních měsících, kdy se nelze ubytovat v nevytápěném podkroví.

V únoru na Šumavě bývá sníh, ale letošní rok bohužel obleva přišla brzy, takže již v době našeho pobytu nebylo možné lyžovat ani v nedaleké Železné Rudě.

Proto 4 rodiny v sobotu odjely do nedalekého Bavorska do skiareálu na Velký Javor, nejvyšší horu Šumavy, kde ještě zbytky převážně technického sněhu na sjezdovkách ležely. Ostatní rodiny měly program spíš v duchu předjarních procházek na čerstvém vzduchu, počasí nám přálo, bylo slunečno a bezvětří.

Dva společné večery utekly jako voda, družili jsme se při hraní her i u kytary v podání Ivana Kocury. Pro letošní akci jsem si troufla pro zájemce zavést novinku, a to společné vaření a stravování, což byla skvělá seznamovací aktivita na páteční večer, kdy jsme si navařili i na sobotu.

Nyní nás základna čeká o prázdninách, kdy zde máme objednaný pobyt na celý týden v termínu 13.–20. července. Doporučuji včasné přihlášky, kapacita je již téměř naplněna.

Zanechat komentář

7 + 2 =

Mohlo by se vám líbit