Domů Z akcí a projektů SIG Jihočeské nadané děti: Vynálezy minulosti

SIG Jihočeské nadané děti: Vynálezy minulosti

Od Marta Frydrychová

Pod vedením zkušených lektorek Martiny Novotné a Veroniky Varady proběhl v polovině ledna v Českých Budějovicích workshop Vynálezy minulosti, určený dětem ve věku 8–14 let.

Děti se snažily rozluštit princip fungování jednotlivých vynálezů a zjistit zajímavosti o nich i o lidech, kteří je vymysleli. Martina s Verčou pro děti připravily nejen pracovní listy, které byly odstupňované podle věku přihlášených dětí, samozřejmostí byly i krásné knihy a další obrázkové materiály, ve kterých si děti mohly vyhledat informace. Na své si přišla i dětská fantazie, každý účastník se snažil vžít do role vynálezce, zamyslet se nad tím, čím by lidstvo obohatil, a svůj vynález se pokusil odprezentovat.

Děti si na schůzce vyrobily lapbooky, desky složené z mnoha interaktivních prvků, které spojuje společné téma. Jednotlivé části lapbooku obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, se kterým se děti seznamují.

Na workshop jsme s dětmi navázali hned následující týden, kdy jsme vyrazili na společnou návštěvu nového rodinného filmu Vynálezce a ponořili se do světa geniálního umělce a vynálezce Leonarda da Vinci.

Téma Vynálezy minulosti je tak rozsáhlé, že jedna schůzka určitě nestačila a brzy na některé další budeme s tímto zajímavým tématem s dětmi pokračovat.

Zanechat komentář

23 − 20 =

Mohlo by se vám líbit