Domů Z akcí a projektů SIG Jihočeské nadané děti: Jarní šifrování na Hluboké

SIG Jihočeské nadané děti: Jarní šifrování na Hluboké

Od Marta Frydrychová

V sobotu 13. dubna jsme vyrazili se skupinkou dětí a maminek na Hlubokou nad Vltavou.

My Budějčáci jsme vyrazili autobusem z obchodního centra Mercury a další účastníci výpravy na nás čekali na zastávce na Hluboké nad Vltavou. Připraveny byly dvě varianty programu, pro menší i starší děti.

S těmi mladšími a maminkami některých z nich jsme se vypravili po stezce za obřími kraslicemi. Jedná se o každoroční projekt s názvem Velikonoce na Hluboké, který se stal díky svému charakteru rodinné a zároveň charitativní akce jednou z nejvyhledávanějších společenských aktivit brzkého jara v České republice. Symbolem tohoto projektu jsou obří, téměř 700 kilogramů vážící kraslice, které jsou pomalovány jak akademickými malíři, tak například i dětmi z místní základní školy. 

U každé kraslice nás čekal úkol. Ten jsme po vyluštění zanesli do tajenky, která je součástí této akce. Samozřejmě pro nás byly připraveny další úkoly a šifry, abychom si den pořádně užili.

Starší děti, rozdělené na dva týmy, vyrazily na venkovní únikovou hru Honza málem králem. Na trase dlouhé necelých 5 km je čekalo 15 šifer. Startem i cílovým místem této únikovky bylo infocentrum Hluboká. Vítězům, pod vedením Matěje, se dařilo o poznání lépe, hru zvládli celou ve výborném čase. Druhému týmu se tentokrát úplně nedařilo, nicméně velkou pochvalu zaslouží Zuzka, která se opět ukázala jako výborná parťačka i do nepohody. Úniková hra začínala i končila u infocentra Hluboká, kde jsme se v domluvený čas sešli nakonec všichni.

Počasí nám přálo a všichni jsme si užili pohodový den v krásném prostředí v okolí zámku Hluboká nad Vltavou.

Zanechat komentář

60 − = 55

Mohlo by se vám líbit