Domů Vybrané Setkání Dětské Mensy listopad 2023

Setkání Dětské Mensy listopad 2023

Od Lucie Měchurová

Rodiny s nadanými dětmi měly možnost strávit prodloužený listopadový víkend na již tradičním setkání Dětské Mensy. Tentokrát se konalo v hotelu Sport v Kralupech nad Vltavou. Celkem se této opět velmi vydařené akce zúčastnilo 39 rodin – celkem 120 dospělých a dětí.

Ve čtvrtek jsme se sešli ještě v komornější sestavě, akci jsme zahájili společným kvízem a hraním deskových a karetních her. V pátek jsme měli na dopoledne připravenou mini bojovku, Kimovku, kterou si všichni také užili – i přesto, že venku byla celkem zima.

Během dne se počet účastníků rozrostl, a tak už v plném počtu odpoledne pokračovalo hraním různých her, pro děti byly připraveny úkoly, zatímco rodiče měli možnost diskutovat s psychology a dalšími odborníky. Večer jsme se rozdělili do týmů na sobotní bojovku a v týmech zvládli ještě několik dalších kvízů.

Sobota dopoledne byla tradičně věnovaná šifrovací bojovce. Vydali jsme se po stopách Antonína Dvořáka na zámek Nelahozeves, cestou tam i zpátky nás čekaly šifry jak pro dospěláky, tak pro děti. Zpestřením bylo zajištění přívozu přes Vltavu na druhou stranu, takže jsme mohli poznat oba břehy řeky – a navíc se na lodi skrývala jedna ze šifer. 🙂

Odpoledne se týmy snažily doluštit co nejvíce šifer, protože získaná hesla byla potřeba ještě pro poslední večerní kvíz. Mezitím byli rodičům k dispozici opět naši odborníci na nadané děti, s dětmi hrál zbytek týmu deskové hry. 

Neděle dopoledne byla už jen vyhlašovací a trochu hrací – to když někteří nechtěli naši velkou hernu opustit a chtěli tam zůstat co nejdéle.

Každý si odvezl malou odměnu, rodiče spoustu inspirace a stejně tak i děti (především pro dopisy Ježíškovi). Věříme, že si všichni odváželi i krásné zážitky.

My jako organizátoři určitě. Celý víkend jsme si skutečně užili.

Zanechat komentář

84 − = 75

Mohlo by se vám líbit