Domů Z akcí a projektů Neslyšící Alenka z Ústí

Neslyšící Alenka z Ústí

Od Tomáš Nováček
Pro ty, kdo ještě na takovém setkání nebyli, připomenu, že setkání začíná ve středu (jenže tu jsem bohužel letos prošvihla). Čtvrtek a pátek jsou obvykle nabité exkurzemi – my jsme zvolili výlet na Milešovku a její meteorologickou observatoř. Jeli jsme tam přímo z domova, samozřejmě s menším zpožděním a několikerým blouděním, proto jsme kopec zdolávali trochu jinou cestou a za necelou hodinu místo v propozicích uvedené potřebné hodiny a půl. Takže s vyplazeným jazykem, ale stihli jsme to, a dokonce jsme měli po exkurzi odvoz až na ubytovnu. Odpoledne následoval vědeckotechnický park na univerzitě, taky moc zajímavý – fotografie materiálů z elektronového mikroskopu mě naprosto uchvátily. Páteční dopoledne jsme věnovali výpravě do ZOO a (bohužel) z této exkurze rychle utíkali na průzkum neméně zajímavého zdymadla.
Sobotu jsme měli zpestřenou návštěvou pohotovosti kvůli jednomu najednou oteklému prstu, takže do týmové bojovky jsme se zapojili až okolo oběda. I tak se ale našemu týmu povedlo všechny úkoly splnit.
Na co budu z tohoto setkání vzpomínat nejvíc, jsou asi sobotní večerní ukázky z díla o Alence v podání týmů. Každý tým dostal malý úryvek z knížky o Alence v říši divů (téma setkání), čas na jeho ztvárnění a 5 minut na předvedení. Ukázky šly v pořadí dle příběhu, vesměs byly nabité humorem v nejvyšší možné míře, ale naprosto geniální nápad měl tým Q. Jejich část ukázky totiž byla tlumočena do znakové řeči. Pro lepší porozumění pro jistotu tým využil dokonce dvou tlumočnic. Kdo neviděl, neuvěří. Smál se zkrátka celý sál.
Další hodně zajímavou věcí na setkání byl koutek virtuální reality. Kdo si zarezervoval termín, mohl si vyzkoušet uniknout z místnosti, zalétat si nebo zkrátka zapařit na nějaké z dalších nabízených aplikací. Stačilo nasadit si speciální brýle.
Poslední týmová soutěž asi přecenila naše schopnosti. Vyluštit správně vpisované výrazy a umístit je na správné místo v křížovce byl i pro zkušeného luštitele náročný úkol, ale s postupným získáváním nápověd se to většině týmů povedlo.
Celkově jsme tedy stihli několik exkurzí, mnoho partií Patchworku, velmi divoké fríské dámy, Toguz kumalaku a dalších her, povídání, soutěže, tvoření koláže i divadlo. Díky Ivě a všem organizátorům i všem účastníkům za super atmosféru a těšíme se na JMS18.

Autor: Hana Kotinová

Zanechat komentář

− 5 = 4

Mohlo by se vám líbit