Domů Z akcí a projektů MY-CAMP 2017

MY-CAMP 2017

Od Tomáš Nováček
Co je MY-CAMP
MY-CAMP je mezinárodní letní setkání mladých mensanů organizované SIGem Mensa Youth. Mladý mensan se pozná podle toho, že na MY-CAMP jede, nikoliv podle toho, kolik je mu let. Obecně se za přiměřený považuje věk mezi 18 a 35 lety, tato pomyslná věková hranice však byla překročena účastníky v obou směrech (nikoliv zároveň). MY-CAMPy probíhají každoročně od roku 2007, trvají zhruba deset dní a v jejich pořádání se střídají jednotlivé národní Mensy.

Letošní camp

Tento rok se událost konala v městečku Csopak u maďarského jezera Balaton. Sjelo se tam 193 mensanů z 24 převážně evropských států. Jedno z nejvzdálenějších míst, odkud účastníci dorazili, byl francouzský ostrov Réunion, ležící u Madagaskaru.
Ubytování bývá tradičně zajištěno pořadateli, vždy s ohledem na to, aby jeho ceny byly nízké a dostupné všem. Maďarský MY-CAMP 2017 zabral celý areál mládežnického hostelu, kde byly k dispozici nejen bungalovy a místa ke stanování, ale také společenský sál, jídelna, herna a tzv. eternal kitchen, tedy kuchyně, ve které bylo jídlo k dispozici 24 hodin denně.

Campová zábava
Výborné zajištění základních lidských potřeb přístřeší a jídla byl jen začátek toho, co MY-CAMP nabízel. Byl připraven program, na kterém se podíleli sami účastníci a který nabízel neuvěřitelné množství aktivit. Prakticky nebylo možné zúčastnit se všech. Kdo chtěl, mohl si zahrát poker na pokerovém turnaji, paintball, mohli jste plavat v jezeře nebo po něm plachtit, hrát volejbal nebo ping-pong. Samozřejmostí byly deskové hry, které se hrály bez přestávky dnem i nocí. Velkým hitem bylo také ochutnávání. Ochutnávalo se vše od piv, vín, pálenky, přes čaj až po tzv. miracle berries, tedy bobule, které mění funkci vašich chuťových pohárků tak, že všechny chutě vnímáte jako sladké.
Kulturně program také nezaostával a kromě prohlídky Budapešti se konal i karaoke večer a noc talentů se zpěvem, improvizovaným divadlem, poezií a přednáškami. Pro mě osobně byla nezapomenutelná přednáška o výhodách konzumace hmyzu.

Proč jet
Proč se zúčastnit MY-CAMPu? Já k tomu vidím pět hlavních důvodů:
1) Setkáte se se zajímavými lidmi z celého světa.
2) Máte příležitost procvičit si všechny jazyky, které znáte.
3) Dozvíte se a vyzkoušíte si spoustu zajímavých věcí, na které byste v běžném životě těžko narazili.
4) Jedete na neuvěřitelně levnou all-inclusive dovolenou, na které se nelze nudit.
5) MY-CAMP je místo, na kterém nejste divní, ale kam perfektně zapadnete.
Nezbývá než vás pozvat na příští letní MY-CAMP do Itálie, anebo pokud se již nemůžete dočkat, přijeďte na podobnou menší akci MY-NY, která proběhne od 26. 12. 2017 do 2. 1. 2018 ve švýcarské Basileji.

Autor: Michala Karásková

Zanechat komentář

5 + 1 =

Mohlo by se vám líbit