Domů Z akcí a projektů Léto na Lipplově dvoře se SIG Děti Plzeň

Léto na Lipplově dvoře se SIG Děti Plzeň

Od Jana Soukupová

Oblíbeným místem malých letních mensovních rodinných setkání se letos stala chata Jany Soukupové u Javorné na Šumavě.
Už před začátkem prázdnin zde narychlo proběhlo odpolední přátelské posezení tří mensovních rodin (aneb To se takhle jednou sejde mensovní rodina z Brna, Prahy a Klatov) u stolu plného nejrůznějších dobrot. Diskutovali jsme o aktuálních tématech, samozřejmě o dopadech koronaviru na normální život, a pak přišly na řadu i úryvky a perličky ze života mensovních dětí. Počasí se vydařilo, popovídali jsme si a děti se spolu na zahradě zabavily.

Nebylo tedy divu, že brzy přišel nápad podobnou akci zopakovat, ideálně naplánovanou více dopředu a s nějakou přidanou hodnotou, která by nadchla především děti. Domluvili jsme v rámci SIGu Děti Plzeň pevný termín na nedělní odpoledne 8. srpna, na který byli zprávou z intranetu zváni také příznivci MS Plzeň, protože by bylo fajn, aby se k nám přidaly i další mensovní rodiny s dětmi.

Kvůli nehezké předpovědi počasí a karanténě jsme termín dvakrát přesunuli, akce se tedy akce zadařila až k samotnému konci prázdnin ve všední den, kdy kromě deště i občas prosvítalo slunce. Sice se nás letos sešlo o trochu méně než loni, ale i tak jsme u grilované krkovičky probrali plno coviduplných zážitků posledního roku. Skvělý program nejen pro děti připravil Jarda Vágner, nadšený entomolog a chovatel. Nejenže s sebou přivezl své sbírky vzácných brouků a motýlů k prohlédnutí, ale během odpoledne po zahradě sbíral další živé breberky, které jsme za jeho poutavého povídání nadšeně pozorovali ve speciálních skleničkách s lupou. Shodli jsme se, že v entomologii budeme pokračovat i příště, snad dříve než zase za rok o letních prázdninách.

Zanechat komentář

2 × = 20

Mohlo by se vám líbit