Domů Inteligence a vzdělávání Intelekt s hendikepem?

Intelekt s hendikepem?

Od Kristýna Mothejzíková

Odpusťte mi ten podivný titulek, ale poslední dobou se zamýšlím nad tím, kolik je asi v Mense členů, kteří mají nějaké tělesné nebo duševní znevýhodnění a jak moc jim to (ne)brání zapojit se do aktivit Mensy nebo do pracovního procesu. Některá omezení jsou totiž stejně neviditelná jako výše intelektu, jiná jsou očividná. A mě by zajímalo, jestli je tu nějaká skupina lidí, kteří mají tělesný nebo duševní hendikep (na úrovni uznaného titulu OZP) a v pracovním nebo společenském uplatnění jim to díky intelektu nijak moc nepřekáží, nebo díky vysokému intelektu dokázali změnit své uplatnění a změnit zcela nebo částečně své zaměření, nebo by se rádi nějak uplatnili, třeba i během akcí Mensy nebo v jejím provozu, ale fyzický hendikep jim v tom třeba výrazně brání a podobně.

Jsou určitě i jiné kombinace možností, tak pokud máte chuť a sami jste OZP (tedy Osoba se Zdravotním Postižením), vyplňte prosím (do konce června 2024) stručný dotazník: http://mensa.click/18u

Upřímně, zatím vůbec nemám představu, zda by šlo se získanými informacemi něco vylepšit nebo posunout, ale něco mi říká, že je to možná zajímavý první krok. Třeba pomůže organizátorům akcí, třeba se vytvoří SIG nebo někdo napíše v dotazníku nějaký skvělý nápad… uvidíme. Děkuji předem za vaši účast v průzkumu.

Skvělé nápady a podněty k tématu „OZP 130+“ klidně pište na info@vedlesebe.cz.

Zanechat komentář

2 + 7 =

Mohlo by se vám líbit