Domů Inteligence a vzdělávání Z Mensa gymnázia: „Rychleji, výše, silněji – společně!“

Z Mensa gymnázia: „Rychleji, výše, silněji – společně!“

Píše se 20. květen roku 2024, když naši Mensa olympionici přijíždějí do kempu Lites u Mladé Boleslavi poprat se o výhru. I přes ukrutnou plavbu oceánem (jízdu autobusem) na místo určení přijelo celkově 10 zemí z celého širého světa. Rozdělovaly je sice jejich kulturní odlišnosti, ale měly dvě věci společné – touhu vyhrát a být první na snídani.

Každá země sem přijela i se znaky své země, jako byl například dress code, vlajka (u Pákistánu kus klacku), sportovní motto (přísaha), olympijský dům a pochopitelně i vedoucí olympijského výboru. Hry tak započaly představením všech národů, pravděpodobně i z důvodu našich geografických nedostatků, a po představení všech národů včetně vlastnoručně vyrobených státních symbolů se šlo hrát.

Tyto olympijské hry však nebyly jako každé jiné. Mohli jste zde najít nespočet nových disciplín, jako např. logické hry, keramiku, šachy, hrátky s češtinou nebo řvaní na sebe přes celý kemp. Měli jsme i od každé zúčastněné země její vlastní hru, třeba japonský rap battle, vtipné cucání ořechů, nebo australské braillovo písmo s lidmi. Přes den se tedy krutě bojovalo v olympijských hrách a přes noc zase v hokeji. Dalo by se říct, že toto byla další aktivita, která dokázala tyto velice rozdílné kultury spojit. Česko je holt nejlepší. Všechny hry pak skončily závěrečným olympijským během všech zemí, který byl také zpestřený o pár žab, vlaštovek a roztrhaných pytlů.

Každá hra má i vítěze a my vás nehodláme už déle napínat. Vítězem našich Mensa olympijských her roku 2024 je země, která má podle Steva Martina jiné slovo pro všechno, a to je Francie! Země na druhém místě pak obklopuje náš minimalistický Pákistán a třetí místo získala za pomoci Jamese de Silvy Austrálie. Tímto článkem bychom také chtěli poděkovat všem zúčastněným zemím a zároveň i našim úžasným organizátorům, protože bez nich by to nebylo tak krutopřísné. Děkujeme a budeme se těšit na další olympijské hry s Mensou!

Zanechat komentář

6 × = 6

Mohlo by se vám líbit