Domů Zahraničí Z ExCommu: Co podniknout v Mense a pro Mensu

Z ExCommu: Co podniknout v Mense a pro Mensu

Od Isabella Holz
Překlad: Zuzana Kořínková

Vážení členové,

v minulém vydání Mensa World Journal jste možná četli o nadcházejících mensovních akcích. Pokud vám snad jejich přehled unikl, můžete o nich zjistit více na adrese bit.ly/MI_events (dostupné po přihlášení do členské sekce webu).

Rovněž vás zveme, abyste se zapojili do naší široké škály aktivit a iniciativ. Ať už vás přitahují intelektuální výzvy, možnost tvůrčího vyjádření nebo dobrovolnická práce, v naší organizaci si najdete to své.

Zapojte se do soutěží

Otestujte svou kreativitu a umělecký cit tím, že se zúčastníte našich každoročních soutěží. Poetry Competition 2024 láká básníky, aby prozkoumali téma „Vzpomínky“, zatímco fotografická soutěž PhotoCup zve fotografy, aby zachytili téma „Oheň“. Pro více informací a inspiraci navštivte webové stránky obou soutěží, kde se můžete probírat úspěchy minulých vítězů (obě stránky jsou dostupné po přihlášení do členské sekce webu): bit.ly/MI_poetry | bit.ly/MI_PhotoCup.

Přispějte k dobré věci

Účastí ve výzvě v darování krve Bloody Mensans (bit.ly/MI_BM24) můžete zachránit životy a pozitivně ovlivnit komunity po celém světě.

Propojte se a spolupracujte online

Přidejte se k naší živé online komunitě na Mensa Workplace (bit.ly/MIworkplace), kde členové vedou živé diskuse a vyměňují si nápady na různá témata od mensovního života přes vědu, knihy, nemovitosti až po psychologii a filmy. Rozšiřte své obzory, navažte nová přátelství a obohaťte svůj život o smysluplné interakce s dalšími mensany z celého světa.

Staňte se dobrovolníkem

Máte chuť převzít v Mense International aktivnější roli? Využijte možnosti stát se součástí našeho týmu dobrovolníků a přispět tak v různých funkcích nebo výborech svými dovednostmi a odborností. Máme širokou škálu otevřených pozic, které čekají na zaplnění zanícenými a nadšenými členy, jako jste vy. Staňte se součástí našeho dynamického mezinárodního týmu, kde díky své práci uvidíte hmatatelné změny a zároveň budete rozvíjet své schopnosti a osobně růst.

Pozice dostupné k přihlášení v roce 2024: International Archivist | International Communications Officer(s) |International SIGHT Coordinator(s) | SIG Coordinator(s) |Gifted Youth Committee |Governance Papers Advisory Committee | Name and Logo Committee | News Team | International Standards | International Volunteer Network Committee | Facebook Team Moderator(s) | PhotoCup Team.

Každá pozice má dvouleté funkční období (2024–2026) s výjimkou International Volunteer Network Committee, která je jmenována každoročně. Oficiální datum zahájení každé role bude v říjnu 2024 po setkání IBD.

Zájemci mohou najít podrobné popisy rolí na webu bit.ly/2023-MI (dostupné po přihlášení do členské sekce webu). Tamtéž najdete také informace o procesu přihlášení, který začne v červnu / červenci. Možnost přihlásit se mají všichni členové z celého světa.

Skrze komplexní nástupní proces získají dobrovolníci cenné informace o svých povinnostech, organizační struktuře a možnostech spolupráce. Ať už jste zkušený dobrovolník, nebo zatím mensovní nováček, náš tým udělá maximum pro to, aby vám poskytl veškerou potřebnou podporu pro vaše úspěšné fungování ve zvolené dobrovolnické pozici.

Nezmeškejte příležitost hrát aktivní roli při formování budoucnosti Mensy International.

Využijme společně sílu našeho kolektivního intelektu, podněcujme pozitivní změny a podporujme naši globální komunitu. Připojte se k nám, spojte se s dalšími mensany, rozšiřte svou společenskou síť a získejte trvalé vzpomínky. Těším se, až se s vámi potkám!

Isabella Holz
Director of Administration – mezinárodní radní pro administrativu
admin-mil@mensa.org.

Převzato z Mensa World Journal, č. 136, 5/2024.

Nadcházející mezinárodní akce

 • European Mensas Annual Gathering (EMAG), Bukurešť, Rumunsko, 31. července – 4. srpna.
  Web akce: emag24.eu
 • International Board of Directors (IBD) Meeting, Perth, Austrálie, 10.–13. října.
  Web akce: ibd24.org
 • Asia-Pacific Mensa Gathering (AMG), Taipei, Taiwan, 24.–26. října.
  Web akce: mensa.click/19i
 • Gathering of Latin American Mensas (GLAM), Rio de Janeiro, Brazílie, 14.–18. listopadu.
  Web akce: mensaglam.org

Převzato z dubnového e-newsletteru Mensy International z 14. 4. 2024.

Zanechat komentář

48 + = 54

Mohlo by se vám líbit