Domů Z akcí a projektů Šílenci a zombice

Šílenci a zombice

Od Tomáš Nováček

Beroun mezi nimi vynikal mnoha způsoby. Konáním v moc hezkém hotelu za hostelové ceny, množstvím zajímavých přednášek, noční bojovkou, pianem, počtem účastníků a 3D tiskem jmenovek a pomůcek.

Přijíždějící účastník dostal u vchodu obálku s informacemi a pomůckami pro seznamovací hru a téměř okamžitě byl obklopen dalšími účastníky s dotazem: „Nemáš náhodou kostičku ve tvaru T nebo H?“ A pokud měl, byl donucen vyzradit své jméno, počet účastí na setkáních a na co se v Berouně těší. (Věřím, že statistické vyhodnocení pomůže organizátorům dalších setkání při přípravě programu na míru.) Po večeři následovalo několik soutěží – opravdu zdařilý byl test z matematiky pro 2. a 3. třídu, který snad ani vítěz nevyplnil celý. K dobru nám budiž připsáno, že jsme jinak zřejmě celohodinovou písemku museli splnit za 10 minut.

Čtvrtek a pátek byl jako vždy plný exkurzí a výletů. Ve čtvrtek večer nám pak přednášel RNDr. Jiří Grygar, CSc., o petabytové astronomii, v pátek měla proběhnout přednáška o neuronových sítích, leč přednášejícího sežraly zombie, a tak se program změnil v noční týmovou bojovku. Byli jsme vysláni do knihovny v Králově Dvoře, kde jsme čelili útokům dalších zombií a přitom hledali návod na něco, co je zneškodní. Naše úsilí bylo kromě bodů za zodpovězené otázky oceněno marcipánovým mozkem, který nás měl před dalšími nemrtvými ochránit.

Sobotní šifrovací výlet ze Srbska do Berouna se také vydařil – minimálně počasí vyšlo perfektně. I večerní přednáška byla zajímavá – týkala se budování strategie a šílených nápadů, které se povedlo uskutečnit a které úplně změnily svět, ve kterém žijeme. Nedělní vyhlašování bylo opět spojené s dražbou. Draženy byly i pomůcky (kříž s UV lampou a svíčky z knihovny, letadélko vyrobené 3D tiskem ze sobotního výletu) a byl o ně samozřejmě velký zájem. Domů jsme se rozjížděli ve výborné náladě a těšíme se na další setkání.

Foto: Pavel Terber

Autor: Hana Kotinová

Zanechat komentář

62 − 53 =

Mohlo by se vám líbit