Domů Vybrané SIG Jihočeské nadané děti: Bambifest a nejen ten…

SIG Jihočeské nadané děti: Bambifest a nejen ten…

Od Marta Frydrychová

Na začátku měsíce května jsme se již tradičně aktivně zapojili do dvou akcí, které se snaží ukázat dětem nejen z Českých Budějovic, jak široká je nabídka možností trávení volného času v našem krajském městě.

Ve středu 1. května jsme byli součástí akce Tablet z nich superhrdiny neudělá, která se konala v parku Dukelská.  Zde jsme byli jedním ze čtyř stanovišť, která byla pro děti připravena. Během dopoledne jsme se svou činností seznámili několik desítek dětských návštěvníků. Tuto akci máme rádi, je pro nás takovou prověrkou před Bambifestem, akcí mnohem větších rozměrů, která se pravidelně koná o několik dní později v okolí Sportovní haly.

Letošní ročník Bambifestu proběhl v pátek 10. a v sobotu 11. května. Prezentace jednotlivých organizací, které s dětmi pracují, probíhaly po celou dobu trvání akce jak na jednotlivých stáncích, tak formou pódiových vystoupení pěveckých, tanečních a divadelních skupin.

Stánek SIGu Jihočeské nadané děti byl jedním ze stanovišť, kde účastníci sbírali razítka, která byla podmínkou pro postup do slosování o krásné ceny od partnerů celé akce.  Co to pro nás znamenalo – připravit během dvou dnů aktivity pro několik tisíc dětí všech věkových kategorií, které k námi přišly plnit úkoly. A nejen to, během této akce nás vždy osloví několik rodičů nadaných kluků a holek, kteří hledají pro své děti komunitu, kde by mohly trávit volný čas. Občas si nás přijdou omrknout někteří nováčci, kteří jsou již na akce přihlášeni a chtějí vidět, koho tam potkají. Přišli i letos a nemohli se od stánku odtrhnout. A protože máme super tým lidí, které tyto akce baví, na které je spoleh a kteří umí vzít za práci, zvládli jsme vše na jedničku. Ale hlavně, co je nejdůležitější, společně jsme si celou akci užili. 

Obrovské poděkování patří všem, kteří se během obou dnů na stánku vystřídali. Bylo nás celkem 26 a byli jste všichni super.

Zanechat komentář

66 − 61 =

Mohlo by se vám líbit