Domů Z akcí a projektů Setkání Dětské Mensy

Setkání Dětské Mensy

Od Lucie Měchurová

Ve druhé polovině listopadu proběhlo po dlouhé pauze setkání Dětské Mensy. Sešli jsme se v osvědčeném hotelu Luna v Koutech poblíž Ledče nad Sázavou, kde se tato akce v minulosti již konala. Pro účast, stejně jako u jiných mensovních aktivit, nebylo podmínkou členství dětí v Mense, nicméně velká část rodin mezi sebou alespoň jednoho mensana má. Pobyt byl pro některé čtyřdenní, pro některé jen víkendový, ale myslím, že členové všech 38 rodin, kteří se sjeli z celé republiky, si ho krásně užili.

Kromě obrovské nabídky karetních a deskových her a nadšených spoluhráčů, kteří byli k dispozici po celou dobu pobytu, byl pro účastníky připraven bohatý program. Počasí nám sice nepřálo, ale i tak jsme v pátek vyrazili na výpravu do okolních lesů, kde jsme měli možnost naučit se orientovat v mapách a terénu. V sobotu jsme potom tyto znalosti zúročili při šifrovací výpravě, která byla zároveň i orientačním závodem. Šifry byly připraveny zvlášť pro dospělé a zvlášť pro děti a zamotaly nám pěkně hlavy. Tedy i díky drobným chybičkám, které se do některých vloudily. Ale všichni účastníci je rádi organizátorům odpustili, když jim na oplátku pomohli vyřešit ty více zapeklité. Důležité byly chvíle společného luštění, při kterém si všech sedm týmů užilo určitě spoustu zábavy. Některé děti dokonce zdatně dopomohly rodičům vyřešit i šifry dospělácké.

Ve vnitřních prostorách hotelu jsme měli připraveny další soutěže pro děti i dospělé, vyzkoušeli jsme kvízy pomocí aplikace Kahoot, kterou některé děti znaly již ze školy, ale pro spoustu dospěláků to byla úplná novinka. Rodiče měli možnost si jedno odpoledne popovídat s panem psychologem Vladem Marčekem, druhé odpoledne jsme pro rodiče a starší děti připravili ve spolupráci s paní Pavlínou Boučkovou, lektorkou paměťových metod, povídání na toto téma. Pro děti bylo v době, kdy měli rodiče jiný program, připraveno společné hraní a turnaje v deskových hrách.

Po celou dobu pobytu vládla naprosto pohodová atmosféra, rodiče sdíleli své starosti i radosti, organizátoři s bohatými zkušenostmi s prací s nadanými dětmi jim byli k dispozici se svými postřehy a radami. Děti zase našly skvělé parťáky na hraní i diskutování nad různými tématy, které je zajímají.

Zkrátka velmi přínosný a vydařený víkend pro všechny. Na závěr všichni dostali malou odměnu a my na oplátku vřelá a milá slova díků za skvělou akci. A to nás samozřejmě moc těší a s radostí opět takovou někdy připravíme.

Zanechat komentář

− 3 = 2

Mohlo by se vám líbit