Domů Z akcí a projektů Předjarní pobyt na Javorné

Předjarní pobyt na Javorné

Od Jana Soukupová

Březnový týdenní pobyt pro nejen mensovní rodiny s dětmi na skautské základně Bílého orla u Javorné na Šumavě se opět vydařil, především počasí bylo ukázkově předjarní. I tentokrát se z různých koutů naší republiky sjelo 11 rodin, celkem 44 dospělých a dětí, které se během pobytu kamarádily.

Program našeho pobytu byl volný, a proto velmi pestrý, ale ze společných aktivit mohu zmínit dopolední program pro děti od lesního pedagoga a revírníka Lesů ČR, výtvarnou dílničku, výlet do německého aquaparku v Bad Kötzting, prohlídku místního kravína a ovčína s výkladem nebo opékání buřtů během deštivého odpoledne.

Musím poděkovat všem účastníkům za skvělou přátelskou atmosféru od rána až do noci, když už děti spaly a my si mohli v klidu popovídat. Speciální poděkování patří také Martinovi a Katce za parádní narozeninové překvapení včetně tajně upečeného dortu.

Ale někdy se také něco nevydaří a v našem případě to bylo fiasko s objednaným závěrečným úklidem, který firma na poslední chvíli zrušila. Byly to tedy krušné chvíle, když jsem řešila, jak během 3 hodin předat uklizený objekt. Velký dík patří těm, kdo odložili svůj odjezd a chopili se vysavačů a smetáků, byli to mimo jiné také oldskauti Pastelka a Kolečko, kteří zrovna byli na návštěvě u pana správce. S uvedením domu do žádaného stavu nám ještě následně pomohla paní správcová Zuzka.

Jana Soukupová

Zanechat komentář

16 + = 21

Mohlo by se vám líbit