Domů Zahraničí Novinky z programu SIGHT

Zapojte se do programu SIGHT

Stále hledáme mensany, kteří jsou ochotni zapojit se do programu SIGHT a sejít se s mensany z jiných zemí cestujícími do České republiky. Turisté mají největší zájem o Prahu, ale cestují také do jiných měst. Teď aktuálně přijela jedna Američanka s vnukem do Plzně a Českého Krumlova. Bohužel ani v jednom městě se nenašel nikdo, kdo by se jí během pobytu věnoval. Velice rádi přivítáme mensany, kteří jsou ochotni turisty na pár dní ubytovat nebo s nimi projít město a ukázat jim pamětihodnosti. Turisté nejvíce ocení lidi, kteří mají čas s nimi zajít večer na pivko nebo večeři. Pokud máte chuť a čas seznámit se se zajímavými lidmi a procvičit si jazyk, prosím ozvěte se mi na e-mail sight@mensa.cz

Zpráva pro cestovatele do Velké Británie a Itálie

Rada britské Mensy odsouhlasila, že každý návštěvník jejich země dostane na pevně daný počet týdnů zdarma přístup do členské části webu. Cílem je umožnit všem přístup k informacím o akcích, které budou chtít navštívit.

Cestovatelé do Říma a centrální Itálie také dostanou přístup do členské části webu po dobu pobytu v zemi.

Samozřejmě i nadále budou informace o těchto akcích poskytovány prostřednictvím SIGHT koordinátora jako doposud.

Zkušenost se SIGHT

V Německém Ilmenau se konal sraz mládeže z celého světa, kterého se chtěli zúčastnit i mí přátelé z cizích krajů. Rozhodla jsem se, že se do Ilmenau vydám také, ať se s nimi po delším čase vidím. Největším problémem v mých plánech bylo ubytování. Ceny hostelů a mládežnických ubytoven se mi zdály přemrštěné. Vzpomněla jsem si, že v časopise Mensy jsem četla o SIGHTu. Napsat první email plný dotazů bylo otázkou chvilky. Odpověď od Zuzky Polákové obsahovala mimo jiné i dotazník ohledně mých cestovních plánů. Pak už stačilo jen čekat. Během dvou dní jsem měla ubytování domluvené a zajištěné. A mohla jsem vyrazit na cestu.

Zanechat komentář

− 2 = 7

Mohlo by se vám líbit