Domů Inteligence a vzdělávání MŠ Adamusova: Jarní obrázkové sudoku

Naše mateřská škola spolupracuje s Mensou už několik let. Zapojujeme se do mnoha projektů včetně Logické olympiády, soutěžíme, skládáme, zkoumáme a pozorujeme. Vymýšlíme mnoho poučných i zajímavých aktivit k rozvoji dětí a využíváme také digitální technologie k podpoře digitální pregramotnosti.

Všichni už se těšíme na jaro, a tak jsme si tentokrát pro naše středňáky vymysleli mezitřídní olympiádu – Jarní obrázkové sudoku – prostřednictvím kterého s dětmi hravě procvičíme nejen jejich pozornost a soustředěnost, ale také logické myšlení, předmatematické představy, zrakové vnímání, postřeh, manipulační schopnosti i jemnou motoriku.

Pár dní před olympiádou jsme děti v každé z těchto tříd seznámili s pravidly sudoku a děti si je začaly postupně skládat. Mohly si vybrat nejen podle obrázků (včelky, broučky, květinky, ptáčky nebo motýlky), ale především i podle náročnosti – od jednoduchých až po složitější. Děti sudoku velmi zaujalo, bavilo a už se nemohly dočkat na společné soutěžení.

Poslední den v týdnu jsme uskutečnili naši plánovanou akci. Rozdělili jsme si ji na čtyři části. V prvním kole hrálo vždy jedno dítě z každé třídy a postupně se vystřídaly všechny děti. Ve druhém kole už hráli jen vítězové z těchto dvojic. V třetím kole se už hrálo o první čtyři místa a poslední kolo bylo vítězné. Děti byly úžasné, soutěž je nadchla a velmi bavila. Celou dobu fandily a hrály poctivě. Za odměnu pak všechny děti dostaly medaili a malé dárečky. První tři vítězové navíc získali diplom!

Moc se nám všem tato mezitřídní olympiáda líbila a už se nemůžeme dočkat dalšího pokračování našich oblíbených mensovních aktivit!

Zanechat komentář

9 + 1 =

Mohlo by se vám líbit