Domů Z akcí a projektů Mensané šli do Prčic

Mensané šli do Prčic

Od Hana Sirůčková

Letos 18. května proběhl již 57. ročník pochodu Praha-Prčice. Do Prčic bylo možné jít z různých měst, ale trasa Karla Kulleho z Prahy do Prčic je jen jedna. Tato trasa dříve měřila 70 km, ale od roku 2022 došlo k drobné úpravě a nyní má 70+ km. A jen ten, kdo už ušel sedmdesát kilometrů, ví, jak moc dokáže být toto malé plusko náročné.

Na tuto trasu letos vyrazilo 1089 pochodníků a někteří z nich byli i mensané (minimálně dva). Sice to nebylo vypsáno jako oficiální mensovní akce, ale snažili jsme se přesvědčit k účasti i další mensany. Setkali jsme se jen s odmítáním, že by hrozně rádi šli, ale bohužel se jim to zrovna nehodí. A to zpravidla ještě předtím, než jsme zmínili termín konání. Tak jsme na startu byli jenom dva a dalších pár set lidí, což se ukázalo jako drobný problém, protože to před vlastním pochodem znamenalo ještě si vystát půlhodinovou frontu. Ale i to jsme zvládli a mohli radostně vyrazit.

K cestě se dá říci jediné – byla dlouhá. Opravdu dlouhá. Vedla přes hory i přes doly, polem i nepolem, lesem i blátem (což vzhledem k tomu, že se celý den střídalo mrholení s deštěm, bylo velice vydatné). Ale došli jsme to. Až do Prčic. Trocha technických dat z Garmina: Celková vzdálenost 75,73 km, celkový čas 14:19:38, z toho pohybu 12:16:19, průměrná rychlost 5,3 km/h, průměrná rychlost pohybu 6,2 km/h, počet spálených kalorií: 6394 kcal.

Zanechat komentář

22 − 21 =

Mohlo by se vám líbit