Domů Zahraničí LEAP 2013

LEAP 2013

Od Petr Mazal

Již několikátým rokem probíhá mensovní projekt LEAP – Leadership Exchange Ambassadors Program. Jeho účelem je rozvoj, mezinárodní výměna zkušeností a užší navázání mezinárodních vztahů.

V roce 2010 byl jedním z účastníků projektu i Tomáš Kubeš, letos jsem byl mezinárodní komisí do šestice účastníků spolu s mensany z Austrálie (2x), Kanady, JAR a Nového Zélandu do tohoto programu zaměřeného na rozvoj a výměnu zkušeností vybrán i já.

Komise se letos zaměřila na dvě oblasti – vedení (leadership) obecně a na práci s nadanými dětmi. Právě aktivity Mensy ČR pro nadané děti jsou tématem mé prezentace. Čeká nás červencová návštěva celostátního setkání Mensy US, které proběhne ve Fort Worth (Texas), dále pak srpnová návštěva setkání evropského – EMAG v Bratislavě. Věřím, že se povede úspěšně prezentovat naše různorodé aktivity včetně poměrně unikátní Logické olympiády a tím posílit pověst Mensy ČR jako jedné z nejaktivnějších v práci s nadanými dětmi; rovněž očekávám, že získáme nové náměty pro další rozvoj.

Zanechat komentář

− 2 = 4

Mohlo by se vám líbit