Domů Z akcí a projektů Kultura v MS Plzeň

Kultura v MS Plzeň

Od Redakce

Při setkání členů ve foyer divadla jsme se téměř nepoznali – dámy byly krásné (i když ony jsou krásné i jindy) a pánové elegantní. Z druhého balkonu byl dobrý výhled na jeviště, za což jsme nezapomněli Hanku, opět tak trochu na její podnět, pochválit.

Ve hře účinkovala plzeňská herecká špička: v hlavních úlohách Pavel Pavlovský a Andrea Černá, v menších rolích byli nejznámější Martin Stránský a Antonín Procházka. Pochopitelně nezaostávali ani další herci a herečky. Hra o sobeckém divadelním kritikovi a jeho intrikách postupně nabírala obrátky a po celkem nezáživné první čtvrtině představení se hra rozjela ve velmi vtipnou a poutavou komedii. Tuto hru lze všem kulturychtivým jen doporučit, neboť v tomto (našem plzeňském) obsazení je to naprostá špička, kterou překonalo jen původní obsazení s Milošem Kopeckým. Divadelní zážitek bylo pak pochopitelně nevyhnutelné rozebrat v protější restauraci Malý Jadran. Jen škoda, že všichni neměli dostatečně dlouhou vycházku a z původních osmi účastníků jsme u pivka a vínka pokračovali jen čtyři.

Divadlo jsme naplánovali mimo obvyklou schůzku MS. V poslední době mám dojem, že se u nás vykrystalizovalo jádro členů, kteří se vídají rádi, a to nejen na oficiálních schůzkách každého čtvrtého dne v měsíci. Důkazem jsou naše mezischůzky – pokerové dýchánky, na kterých se sejdeme v pěti až šesti lidech a zdržíme se do pozdních hodin. Takže schůzka MS Plzeň není jen oficiální schůzka členů, nýbrž setkání přátel, kteří si mají co říci a rádi se vidí – to je doufám nejen můj názor. S tím asi můžeme být příkladem ostatním MS.

Autor: Michal Schober

Zanechat komentář

× 3 = 15

Mohlo by se vám líbit