Domů Z akcí a projektů Hašišbába

Hašišbába

Od Redakce

Zvláštní název, zvláštní film. Přestože celý film byl prosycen drogami, neměl ambice ukázat svět hašišáků a drogově závislých. To, co se odvíjelo před očima diváků, byl boj stárnoucí ženy o důstojnou existenci, o nabytí dřívějších materiálních hodnot a hlavně o nalezení sama sebe. Mohli jsme sledovat, jak přemýšlí žena s nezdolným obchodním duchem, jak si umí poradit v každé, i hodně nepříjemné životní situaci. Zároveň nám odkryla svůj laskavý vztah ke kamarádkám a zprvu až odpudivý vztah k vlastnímu vnukovi – neskrývajíc zklamání ze životní cesty své dcery.

Více neprozradím. Tento netuctový snímek rozhodně nepatří do běžné filmové komerce a stojí za zhlédnutí, už jen kvůli obdivu nezlomné vůle ducha člověka překonávat nesnáze. Na své si rozhodně přišli znalci francouzštiny a také angličtiny (titulky běžely duálně – anglické i české). Syrovost mluvy a výrazů dokreslovala život v neutěšeném prostředí nejchudších předměstských částí velkoměsta.

Velký dík patří organizátorovi akce Vítku Švachoučkovi, který má „čich“ na výběr zajímavých filmů. Určitě nebudou zklamáni ani ti, kteří se k nám na další akce podobného charakteru přidají.

Screen z filmu, www.csfd.cz


Autor: Jana Šindelářová

Zanechat komentář

6 × = 24

Mohlo by se vám líbit