Domů Z akcí a projektů Běh Jihočeských nadějí

Běh Jihočeských nadějí

Od Marta Frydrychová

V sobotu 4. září se na startu Běhu Jihočeských nadějí sešly děti ze SIG Jihočeské nadané děti, jejich rodiče, ale i členové MS České Budějovice. Ti všichni se rozhodli svou účastí na této akci podpořit dobrou věc, jihočeské talentované studenty, sportovce a umělce v cestě za jejich sny.

Za každý uběhnutý kilometr věnuje již tradičně generální partner akce, firma OIG Power, s.r.o., 50 Kč Nadačnímu fondu Jihočeské naděje.

Děti z místní skupiny i dospělí Mensané letos bodovali, na startovní čáru se nás postavilo téměř padesát, čímž jsme co do počtu překonali mnoho budějovických sportovních klubů. Na výběr jsme měli z tras 1 km, 5 km a 10 km. Většina dětí se registrovala na trať nejkratší, nicméně díky mírnému chaosu v organizaci zjistily během závodu, že neběží kilometr jeden, ale rovnou pět. Nakonec to všichni zvládli a o to větší radost měli ze svých výkonů. Počasí nám i na této akci přálo a všichni zúčastnění měli dobrý pocit z příjemně stráveného dopoledne.

Velkým překvapením byla částka, která se v letošním ročníku vyběhala. Bylo to opravdu hodně a v pátek 5. 11. bylo na slavnostním předání rozděleno mladým nadaným Jihočechům celých 300 000 Kč.

Radost máme o to větší, že z nadačního fondu byl podpořen i SIG Jihočeské nadané děti, který převzal z rukou hejtmana MUDr. Martina Kuby šek na částku 10 000 Kč.

Spolupráce s Nadací Jihočeské naděje si velmi vážíme, mladé jihočeské mensany podporuje pravidelně již několik ročníků a věříme, že tomu tak bude i do budoucna.

Zanechat komentář

51 − = 42

Mohlo by se vám líbit