Domů Věda a rozhovory Alena Oudová hlavní koordinátorkou projektu Kariérní podpora

Alena Oudová hlavní koordinátorkou projektu Kariérní podpora

Od Redakce

Příprava projektu Kariérní podpora a pomoci v hledání práce začala loni v dubnu. Jistě si někteří z Vás vzpomenou na anketu, jejímž účelem bylo vymezení průběhu a cílů projektu a výběr personální agentury.

Začali jsme pouze s představami, takříkajíc „na zelené louce“. Od té doby za sebou máme jednání s agenturami, výběr té nejvhodnější a navázání spolupráce s ní, ladění databáze a nových listů na intranetu, postupnou realizaci všech součástí a plánů a potřebných mechanismů, které jsme navrhli … a mnoho a mnoho hodin práce dobrovolníků, kteří pro Vás projekt připravovali. Chtěla bych zdůraznit, že jsme skutečně dobrovolníci, protože nejsme zaměstnanci Mensy, Manpoweru ani jiných agentur. Ráda bych opět poděkovala Martě Heřmanové za právní konzultace, Tomáši Blumensteinovi za zastřešení projektu, Aničce Rývové a Alena Oudová Romanu Brzuskovi za IT podporu a Aleně Oudové (vpravo), kterou se nám (skoro zázrakem) díky Tomáši Kubešovipovedlo najít. Začala nám pomáhat v době, kdy se počet uchazečů „nebezpečně“ navyšoval a já jsem při svých dalších aktivitách přestávala zvládat jejich nápor. To, že je Alena vynikající personalistkou, bylo již pouze třešničkou na dortu. Do projektu, který jsem doposud vedla pouze z pohledu projektového managementu, vnesla odborné informace a vhled, do práce se pustila s velkým nasazením a logicky se stala hlavní koordinátorkou projektu.

V prosinci 2009, kdy se projekt spouštěl, bylo zaregistrovaných pět členů. Postupně se počet zvyšoval a v průběhu jara jsme odpovídali a radili 40, 50, 60 zájemcům … Nyní, když už počet zaregistrovaných dosahuje stovky, je potřeba projekt přehodnotit a zastřešit jinak. Připravujeme tedy několik výrazných změn a rozšiřujeme nabídky pro mensany, kteří aktivně hledají práci, i pro ty, kteří se pouze rozhlížející po lepším místě.

Rádi bychom všechny zaregistrované vyzvali k větší komunikativnosti – odpovídejte prosím na maily, které Vám zasíláme, abychom věděli, co dalšího pro Vás můžeme udělat, a abychom získali co nejucelenější představu o Vašich konkrétních představách o práci. Aktualizujte průběžně své údaje ve Vašem osobním listu na intranetu, abychom s nimi mohli pracovat co nejefektivněji. Dejte nám vědět, pokud již naši pomoc nepotřebujete, abychom se mohli více věnovat těm, kteří práci akutně hledají.

Potřebné jsou i změny v administraci na intranetu, které by alespoň minimálně ulehčovaly a usnadňovaly práci koordinátorky. Navenek jako uchazeči vidíte pouze to, co Vám prezentujeme, technické zázemí a „kuchyň“ projektu (v mém případě tedy obývák) nevidíte. Někdy je to dobře, protože by Vás mohly odradit vystresované tváře koordinátorek odškrtávajících seznam úkolů … 🙂 Někdy je to škoda, protože máme radost z každého nově nalezeného zaměstnání, ke kterému jsme aspoň trošku přispěly.

Jistě jste již zaznamenali řadu nových aktivit a informací, které Vám Alena Oudová posílá články s odbornými radami, doporučení pro přijímací pohovor, seznam otázek, které Vás mohou na pohovoru zaskočit, TOP 14 pracovních pozic v 

jednotlivých krajích každý měsíc a další. Tyto informace Alenka posílá mailem, zveřejňuje v časopise a dokumenty budou přibývat i na intranetu v sekci Kariéra. Pokud tyto informace zajímají i ostatní členy Mensy, neváhejte se do projektu zaregistrovat.

Zuzana ŠimkováVe výběru vhodných pracovních míst stále trvá spolupráce s personální agenturou Manpower, dále je aktivně vyhledáváme pomocí webových portálů a nabídek poskytnutých úřady práce. Dalším ze způsobů, které jsme v hledání pracovních míst uplatnili, jsou pracovní nabídky zaslané přímo členy, kteří tímto způsobem hledají nové kolegy. Mensan z Prahy již díky tomu pracuje v pojišťovně Generali. Pokud byste tedy hledali nové kolegy, ozvěte se Aleně Oudové. Na základě popisu pracovního místa, lokality, oboru a dalších specifikací vyhledá koordinátorka v databázi uchazeče, které by toto pracovní místo mohlo zajímat, osloví je a v případě projeveného zájmu zkontaktuje s členem, který pracovní místo nabízí.

A jelikož vidím, že jste jednoznačně v dobrých (Aleniných) rukách, budu se věnovat dalším projektům, protože už se „nebezpečně“ rozjelo třeba Čestné uznání … 🙂

Autor: Zuzana Šimková (vpravo)

Zanechat komentář

8 × = 24

Mohlo by se vám líbit