Domů Z akcí a projektů 51 dní v Nepálu naposledy a v angličtině

51 dní v Nepálu naposledy a v angličtině

Od Redakce

Akce přilákala asi 20 mensanů a hostů. Vhodným spojením se opět ukázala kombinace nových zajímavých informací a krásných fotografií, které Tomáš promítl, s jídlem – a to indickým, velmi podobným tomu, jaké jedí i Nepálci.

Ti z vás, kteří čtou náš časopis pravidelně, nalezli již několik reportáží z předchozích přednášek v Ústí, Ostravě a v Olomouci (vyšly v dubnovém a červnovém čísle), a proto si pro popsání obsahu vyprávění půjčím z mensovních stránek pouze krásnou upoutávku na přednášku „O Nepálu – o zemi, kde letadla přistávají vedle bambusových chatrčí s podlahou z udusané hlíny a otevřeným ohništěm uprostřed, o zemi, kde se věčný sníh zamrzlých velehor snoubí s tropickou džunglí obývanou tygry a slony, o zemi, jejíž vláda ukradne, na co přijde, a jejíž lidé nezamykají a jsou stále ochotni půjčit motocykl na dobré slovo; o zemi, kterou nemůžete změnit, ale která změní Vás”. Další zajímavosti o Nepálu již vynechám a pokračuji rovnou k jídlu, 🙂 tedy k menu, na kterém jsme si pochutnávali a které zejména skalní přívržence SIGu Gurmán bude jistě zajímat. Formou bufetu jsme ochutnali výběr z dostupných specialit: od speciálně kořeněných pečených brambor a pakory – smažené zeleniny, přes různé druhy placek naan, studenou zeleninovou směs raitu až po hlavní chody – vegetariánskou směs luštěnin a kuře v omáčce se speciální směsí koření – chicken tikka masala. Vzhledem k tomu, že některá jídla byla poměrně ostrá (a to nás prý kuchař ještě šetřil), mělo největší úspěch jemné mango lassi, jogurtový nápoj, kterým většina z nás oheň v žaludku zalila.¨

Fronta na vybranou krmi

Rozcházeli jsme se až skoro před půlnocí a byla jsem moc ráda, že mezi nás zavítali i mensané, kteří na akce nechodí až tak pravidelně, i zahraniční mensané žijící v Praze (Hello Barry! :-)).

Děkujeme Tomášovi za zajímavou přednášku i za zorganizování celé akce.

Autor: Zuzana Šimková, zuzana.simkova@volny.cz

Zanechat komentář

+ 66 = 68

Mohlo by se vám líbit