Domů Tvorba mensanů Tron: Legacy vtáhne do děje každého uživatele

Tron: Legacy vtáhne do děje každého uživatele

Od Redakce
Sam Flynn nikdy přesně nevěděl, na čem jeho záhadně zmizelý otec celý život pracoval. Na vše měl přijít o mnoho letTRON: Legacy později. Po 20 letech obdrží Sam zprávu od svého otce s žádostí o pomoc a s instrukcemi, kde ho najít. Vydá se tedy do staré budovy, kde měl Flynn svou kancelář. Omylem ale spustí program, který ho přenese, tak jako kdysi jeho otce, do digitálního světa. Sam si začíná uvědomovat, že jeho otec je celou dobu vězněn v počítačové hře, ze které není úniku. A to samé se teď stalo i jemu.

Digitální svět je omezen na minimum barev. Každý, kdo vypadá jako člověk, je jen počítačový program. Sam, uživatel uvězněný ve hře, dostává okamžitě svůj osobní disk. Na disk je zapisováno všechno, co udělá, nesmí ho ztratit. Může ho použít v diskových soubojích. Musí se mít ale na pozoru, aby nebyl zasažen cizím diskem, byl by to pro něj „konec hry“.

Sam zjistí, že digitálnímu světu nevládne jeho otec, jak předpokládal, ale počítačový program jménem Clu. Ten jeho otce neustále pronásleduje a chce se ho zbavit. Starému Flynnovi nezbývá nic jiného, než se ukrývat daleko za městem Grid spolu se svou společnicí Quorrou. Sam je ale vypátrá a po 20 letech se znovu setkají otec a syn.

Ačkoliv si Sam myslel, že jsou ve hře uvězněni navždy, jeho otec mu sdělí, že je jistá možnost, jak se dostat zpátky do reality. Ví to ale i Clu a ten má na špinavou práci skvěle naprogramovaného zabijáka – Rinzlera. Flynnovi s Quorrou musí být rychlejší.

Tron: Legacy je po vizuální stránce úchvatný. Digitální svět je zářivý. Obzvláště si užijete souboje s disky a honičky na motorkách v obří aréně. Další velké plus celého filmu je hudba. Pod soundtrackem je podepsána hudební dvojice Daft Punk. Jejich elektronická hudba perfektně vystihuje vše, co se na plátně děje. Vydařené je i herecké obsazení ústřední dvojice Sama (Garrett Hedlund, hrál například ve filmu Eragon postavu Murtagha) a Quorry (Olivia Wilde, můžete ji vidět v nových sériích seriálu Dr. House).

Už první trailer naznačoval velkolepou podívanou. Výsledek rozhodně nezklamal, přičemž efekty zdaleka nejsou to jediné, na čem film staví.

Režie: Joseph Kosinski

Hrají: Garrett Hedlund, Jeff Bridges, Olivia Wilde, Michael Sheen, Beau Garrett

Premiéra: 16. 12. 2010

Autor: Lenka Molnárová

Zanechat komentář

− 1 = 1

Mohlo by se vám líbit