Domů Věda a rozhovory Služby pro členy Mensy zaměřené na nalezení zaměstnání

Služby pro členy Mensy zaměřené na nalezení zaměstnání

Od Redakce

Jedinou protislužbou, kterou očekávám, je tzv. „pay by tweet“ – tj. zmínka o mnou poskytnuté pomoci na některých sociálních sítích a v časopise Mensa.

Proč nahrát svůj životopis na intranet Mensy?

  • Nabízím individuální přístup – nenabízím nikomu žádnou brožuru nebo odkaz na článek, vždy začínám od konkrétního CV a konzultace s Vámi a Vašich dosavadních zkušeností – kde jste hledal, koho oslovoval, co se osvědčilo, kde jste si nebyl jistý.
  • Na základě konzultace mohu navrhnout další postup – úpravy CV, doporučení, kde hledat nabídky, kde se zaregistrovat, jak nastavit vyhledávací agenty nebo jak vytvořit profil na LinkedIn.
  • V některých případech mohu pro kandidáty přímo vyhledávat pracovní nabídky a pomoci sestavit motivační dopis na konkrétní pozici.
  • Jindy vyhledávám firmy, pro které by chtěl daný uchazeč pracovat, přestože právě nemají otevřenou žádnou pozici.
  • Odměna členům za doporučení firem s vhodnými volnými místy.
  • Stálý reklamní prostor v časopise, který bychom nabízeli firmám, které budou mít zájem primárně o mensany – firmy by pak tuto inzerci měly zdarma.

Další rozvoj

Do budoucna plánuji, že začnu aktivně vyhledávat volné pracovní pozice a do společností, které je inzerují, začnu rozesílat odpovídající CV mensanů s doporučením. Pokud tato CV danou firmu zaujmou, dohodnu se s firmou na přijatelné finanční odměně, kterou by zaplatila v případě nástupu daného uchazeče, a následně domluvím schůzku uchazeče v dané společnosti. Všechny nabídky i firmy jsou s uchazečem konzultovány předem, takže ví, kam je jeho CV zasíláno. CV jsou zasílána bez identifikačních údajů (jméno, příjmení, kontakty, poslední zaměstnavatel). Přitom paralelně budujeme síť firem, které mají primárně zájem o kandidáty z řad mensanů (opět se jedná o dlouhodobý postupný proces).

Tuto službu zatím nenabízím, protože vyžaduje licenci od MPSV. O tu bychom požádali, pokud by mezi mensany i firmami byl dostatečný zájem, který by ospravedlnil potřebné výdaje. Z odměny za doporučené pracovníky by byla hrazena především moje práce, avšak část bych chtěla rozdělit ještě k dalším účelům, například:

Autor: Olga Kulíková, olga.kulikova@centrum.cz

Zanechat komentář

2 × 5 =

Mohlo by se vám líbit