Domů Mensovní zprávy Mensa v roce 2002

leden

V budově Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR proběhl Mensou ČR sponzorovaný seminář s tiskovou konferencí k návrhu zákona o změně ve financování studia na vysokých školách.

únor

SFK Terminus a Mensa ČR uspořádali již pošesté Pragocon – setkání příznivců vědecké fantastiky, fantasy, hororů, záhad všeho druhu, her karetních, deskových, počítačových a her na hrdiny. Součástí akce bylo i slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže O cenu barda Marigolda. Setkání se zúčastnilo přes tisíc příznivců tohoto žánru.

duben

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy, Futurologický klub spolu s SFK Terminus, Universum – vědecká sekce Neviditelného psa a občanské sdružení Mensa ČR uspořádaly Futurologický kongres – setkání zájemců o problematiku budoucího spolužití vědy a člověka.

květen

V Hrádku u Ústí nad Orlicí se konalo tradiční velké jarní setkání Mensy ČR. Zúčastnilo se ho 58 mensanů a rodinných příslušníků.

červen

Vznikla Evropská mensovní asociace fotbalu (EMFA). Hlavním cílem bylo zorganizovat evropské mensovní mistrovství.

červenec

Mensa získala oficiální adresu v budově gymnázia Buďánka.

Od 1. 7. 2002 začala platit nová pravidla pro testování Mensy, která vypracovali Václav Fořtík a Kateřina Havlíčková.

Mensané byli vyzváni k zasílání návrhů sloganu určeného k propagaci www stránek reklamních předmětů Mensy.

listopad

Vznikla nová podoba internetových stránek Mensy ČR.

Na ministerstvu školství se od 18. do 20. října 2002 konala vůbec první konference (s mezinárodní účastí) zaměřená na velmi nadané děti a mládež. MŠMT a Institut dětí a mládeže projevily zájem navázat bližší spolupráci s Mensou ČR. Nově připravovaný školský zákon sliboval nadaným dětem stejnou podporu, jakou mají děti s tělesným nebo duševním postižením. Informace o nadaných dětech a způsobu práce s nimi se také měly začít předávat budoucím učitelům při jejich přípravě na vysokých školách.

prosinec

Členové českého mensovního fotbalového týmu vybojovali 2. místo v mezinárodním turnaji EMFA.

Zanechat komentář

29 + = 31

Mohlo by se vám líbit